هشتمین سمپوزیوم خودمراقبتی

دبیر اجرائی سمپوزیوم

بسمه تعالی
به حول و فضل الهی هشتمین سمپوزیوم خودمراقبتی و آموزش بیمار برگزار می گردد و این در حالی است که چند ماه است ایران و جهان با بیماری کوید-19 دست به گریبان هستند. شاید در طول سال های برگزاری این سمپوزیوم، ضرورت پرداختن به موضوع خودمراقبتی و آموزش بیمار، هیچ وقت به اندازۀ امروز برای همگان ملموس و قابل درک نبود.
کوید-19 تا به حال بیش از 8 و نیم میلیون نفر را مبتلا و بیش از 450 هزار نفر را در سراسر دنیا به کام مرگ کشانده است. امروز خودمراقبتی یعنی رفتارهای بهداشتی آگاهانه، مسئولانه، هدفمند و موثرترین راه مبارزه با آسیب های ناشی از بیماری کوید-19، همچنین مراقبت از جامعه و مسئولیت پذیری برای محافظت از دیگران در کنار محافظت از خود.
بی شک خودمراقبتی تنها مسیر پیش روی همه ما برای عبور از شرایط فعلی است. لذا ضمن تشکر از ریاست محترم و همه اساتید و همکاران شریفی که در این شرایط امکان برگزاری این سمپوزیوم را فراهم کردند، با افتخار از همه علاقه مندان جامعه پزشکی و پیراپزشکی که این روزها در سنگر دفاع از سلامت مردم خوش درخشیدند دعوت می کنم تا در این سمپوزیوم که به صورت وبینار برگزار می شود حضور بهم رسانند. امیدوارم گام کوچکی در مسیر ارتقای سلامت باشد.

 دکتر امینی
دبیر اجرایی هشتمین سمپوزیوم خود مراقبتی و آموزش به بیمار